Încărcător auto cu demaror 12V/24 600 A | PM-PI-600T
Încărcător auto cu demaror 12V/24, 600 A | PM-PI-600T este un dispozitiv care vă permite să încărcați diferite tipuri de baterii plumb-acid. Acestea pot fi baterii umede cu electrolit lichid, baterii cu gel cu electrolit gel sau baterii AGM cu tampon absorbant de electrolit. În plus, dispozitivul acceptă și pornirea motoarelor cu combustie internă. Acesta funcționează prin convertirea curentului și a tensiunii furnizate de la rețeaua electrică într-una sigură pentru a încărca eficient bateriile. Procesul de încărcare asigură o performanță adecvată a bateriei, ceea ce prelungește semnificativ durata de viață a acesteia.
Funcționalitate
Tehnologia IGBT
Principalele caracteristici ale tehnologiei tranzistorului IGBT sunt:
Conținutul pachetului:
- 1x încărcător auto
- cabluri cu terminale “-“; “+”
- ambalaj
Parametrii tehnici:
- Tensiune nominală: 230V/50Hz
- Curent de încărcare: 5 – 80 [A]
- Capacitatea bateriei: 25 – 800 [Ah]
- Tensiunea curentului de încărcare: 12V / 24V
- Curent maxim de pornire: 600 A
- Putere maximă de intrare: 100 – 1200 [W]
- Temperatura de funcționare: -20°C – 40°C
- Eficiență: 98%.